Ako správne zapísať ťažné zariadenie do evidencie vozidla.

Ak potrebujete zaregistrovať ťažné zariadenie k vášmu vozidlu, nebojte sa. Postup je jednoduchý a môžete ho vykonať bez problémov. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť:

1. Kde a kedy to urobiť: Zápis schváleného ťažného zariadenia do osvedčenia o evidencii vozidla môžete vykonať na ktoromkoľvek dopravnom inšpektoráte. Nezabudnite, že ak sa zmení stav ťažného zariadenia alebo ho odstránite, musíte túto skutočnosť oznámiť do 30 dní.

2. Ktoré vozidlá to ovplyvňuje: Nie všetky kategórie vozidiel vyžadujú oznamovanie zápisu ťažného zariadenia. Napríklad u vozidiel kategórie L7e, M a N nie je potrebné oznamovať zápis spájacích zariadení typu GUĽA 50“ okresnému úradu, ale dopravnému inšpektorátu.

3. Rýchle vybavenie: Máte možnosť žiadať o zabezpečenie výroby a doručenia osvedčenia o evidencii v štandardnej lehote, alebo v skrátenej lehote do dvoch pracovných dní, s príslušnými poplatkami.

4. Dôležité dokumenty: Pri žiadosti o zápis ťažného zariadenia budete potrebovať platný doklad totožnosti, doklad o schválení spájacieho zariadenia, potvrdenie o poistení, osvedčenie o evidencii časť II a ďalšie dokumenty podľa konkrétnej situácie.

S týmito jednoduchými krokmi a správnymi dokumentmi môžete bez problémov zaregistrovať tažné zariadenie k vášmu vozidlu. Už sa nemusíte stresovať, a môžete pokojne využívať svoje vozidlo so správne zaregistrovaným ťažným zariadením.

All rights reserved | GROUP Z, s. r. o. | web a seo: FG ATELIÉR