Biele auto, čierna fólia. Chcete zmenu farby vozidla, ale neviete ako? Tu máte pár informácii.!

Ak chcete premeniť farbu vášho vozidla na území Slovenskej republiky, nemusíte hľadať v zákonníkoch. Máme pre vás stručný návod, ako to urobiť legálne a bez stresu!

1. Ohlásenie zmeny farby: Nutnosťou je spraviť si voľno v práci a dostaviť sa osobne na dopravný inšpektorát. Oznámte zmeny farby vášho vozidla je potrebné stihnúť do 30 dní od jej vykonania.

2. Vyžadované dokumenty: Pripravte sa na malú papierovú robotu. Potrebujete platný doklad totožnosti, odborný posudok o kontrole originality vášho vozidla, potvrdenie o poistení, osvedčenie o evidencii časť II (alebo technický preukaz vozidla), čipovú kartu osvedčenia o evidencii časť I (ak máte), a ďalšie podľa potreby.

3. Poplatok: Bez poplatku sa nezaobídete, takže buďte pripravení uhradiť správny poplatok za vybavenie zmeny farby vozidla. Poplatok za zmenu vo veľkom technickom preukaze je 6 EUR a rovnako aj za malý technický preukaz. Ak potrebujete byť vybavený do 48 hodín tak si priplatíte ďalších 30 EUR.

4. Prípadné obmedzenia: Nie všetko je na pohľad rovnaké. V niektorých prípadoch sa kontrola originality vozidla týka len hlavnej farby vozidla, nie doplnkovej ako (napr. nápisy na vozidle, pruhy na vozidle, iná farba dverí, strechy alebo kapoty)

Je dôležité si predtým dobre overiť miestne predpisy a postupy týkajúce sa zmien farby vozidla na území Slovenskej republiky. Pred vykonaním zmien je vhodné sa poradiť s miestnymi úradmi alebo právnymi poradcami, aby ste mali istotu, že splníte všetky požiadavky a vykonáte zmeny v súlade s právnymi predpismi. Takže, pripravení na zmenu farby Vášho vozidla?!

All rights reserved | GROUP Z, s. r. o. | web a seo: FG ATELIÉR